۱۳۹۶ آذر ۹, پنجشنبه

ایران داغ مادر مجاهد دیگری را بر دل گرفت- زندگینامه مادر مجاهد فاطمه ناظري جهرمي مادر خوشبويي

مادر مجاهد فاطمه ناظري جهرمي مادر خوشبويي)

دركمال تأسف مطلع شديم كه  مادر مجاهد فاطمه ناظري جهرمي (مادر خوشبويي)، از زندانيان سياسي دهه 60
و از زنان آزاديخواه استان فارس در روز 18 آبان بدرورد حيات گفته است.

مادر خوشبويي  كه داغ شهادت چهار مجاهد قهرمان، سه پسرش غلامعلی، ساسان و سیروس خوشبویی و اعظم صيادي همسر غلامعلي را بر دل داشت، پس از تحمل سالها رنج اسارت در زندانهاي رژيم و دربه دري و انواع شدايد و ستمهاي رژيم آخوندي از جمله غارت تمام اموال خانواده توسط رژيم، در تمامي سالهاي عمرش هرگز از آرمان آزادي مردم  ايران و راه فرزندان مجاهدش روي بر نتافت.
خانواده سرشناس خوشبويي از همان اوان انقلاب به خاطر مخالفت با رژيم آخوندي آماج حملات و كينه توزي عوامل رژيم در شهر جهرم قرار گرفت.
مادر خوشبويي در مرداد ماه 60 همراه با چهار فرزند خردسال و نوجوانش دستگير شد. او و دخترش سعيده كه تنها 13سال داشت به جرم حمايت از مجاهدين خلق  و به اتهام محاربه ابتدا به اعدام و سپس به حبس ابد محكوم شدند.
سالهاي اسارت مادر در زندانهاي مختلف استان فارس ازجمله زندان مخوف عادل آباد در شرايطي وخيم و تحت فشارهاي گوناگون طي شد و اين در حالي بود كه دو كودك دو ساله و چهارساله اش نيز با وي در زندان بودند.
مادر خوشبويي در حالي دوران حبس در زندان را طي كرد كه صرفا در فاصله 10 ماه سه پسرش ساسان 17ساله ، سيروس 20ساله و غلامعلي 23ساله در مسير مبارزه با فاشيسم مذهبي حاكم بر ايران به شهادت رسيدند. در مقاطعي از دوران 4.5 ساله اسارت مادر ، هفت تن از اعضاي خانواده خوشبويي شامل مادر خوشبويي، سه دختر، يك پسر و دو عروس او در زندان مخوف عادل آباد در زندان بودند. همزمان سياوش خوشبويي پسر ديگر خانواده در زندان اوين زنداني بود.
رژيم آخوندي تنها به اسارت اين مادر دلير و شهادت فرزندانش اكتفا نكرد بلكه خانه و تمامي امكانات زندگي او را  به يغما برد.  
اين مادر مجاهد  سرانجام در 18آبان ماه سال جاري با آرزوي به ثمر نشستن همه درد و رنجها و دميدن صبح آزادي مردم ايران چشم از جهان فرو بست.  
 بي ترديد مردم ايران در فرداي آزادي ياد مادران دليري چون مادر خوشبويي را گرامي خواهند داشت و بر مبارزات بي شائبه و فداكاريهاي آنان ارج خواهند نهاد.
كميسيون زنان شوراي ملي مقاومت ايران درگذشت دريغ انگيز مادر مجاهد فاطمه ناظري جهرمي (مادر خوشبويي)، را به خانواده بزرگ و سرشناس خوشبويي، به خانواده هاي شهيدان، به مردم جهرم و به سازمان مجاهدين خلق تسليت مي گويد و براي آن مادر بزرگوار علو درجات و براي بازماندگانش صبر و پايداري آرزو مي كند.

مجاهدشهید غلامعلی، ساسان و سیروس خوشبویی اعظم صیادی  همزمان عروس مادر، مجاهد دلیر اعظم صیادی (همسر غلام) نیز بعد از تحمل شکنجه های بسیار و مقاومتی کم نظیر که زبانزد زندانیان عادل آباد شیراز بود، تیرباران میشود و در همان روزگار تلختر از تلخ، عروس دیگر مادر و پنج فرزند دیگرش که بعضآ در سنین کودکی و نوجوانی بودند، دستگیر شده و سالها در شرایط سخت و طاقت فرسایی، در زندانهای مختلف آخوندی بسر میبرند…

خبر اعدام مجاهد قهرمان ساسان خوشبویی و ٨٠ نفر دیگر در اطلاعیه داستانی انقلاب مرکز اعلام و در روزنامه کیهان به تاریخ ٢٩ شهریور ٦٠ منتشر شد.

در اطلاعیه داستانی انقلاب مرکز آمده است: "بکشید کسانی که با شما به مبارزه برمی‌خیزند که این جزای ایشان است... دادستانی انقلاب... که در حفظ و نگهداری نظام برخاسته از خون دهها هزار شهید و پشتوانه اکثریت قاطع امت قهرمان مسئولیت خطیری بر عهده دارد، با محاکمه این ددمنشان از خدا بیخبر پنجاه نفر آنان را که مجرمیتشان بر دادگاه محرز گردیده و وجودشان در اجتماع جز فساد و و تباهی عاقبتی ندارد به اعدام کرده" است.


مجاهد قهرمان ساسان خوشبویی یکی از ٨ فرزند خانواده و دانش آموز ۱۷ساله بود
از هواداران شناخته شده و از مسئولین بخش دانش آموزی سازمان مجاهدین خلق در فاز سیاسی بود احتمالا در سال ٥٩ در یک درگیری مجروح شده بود. پس از چندی امام جمعه جهرم خانواده خوشبویی را "ضد انقلاب" نامید و خانه آنها مورد حمله قرار گرفت. 
در مرداد ٦٠ دژخیمان به خانه آنها در فسا حمله کرده و تمام  اعضای خانواده را بازداشت کردند. 

اعظم صیادی ۱۸ساله همسر غلامعلی قهرمان مقاومت زیر شکنجه همزمان با مادر در زندان بود


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر