۱۳۹۵ مرداد ۱۸, دوشنبه

ایران-مراسم گرامیداشت مادر محکمی در تهران


 مادر محکمی
مراسم گرامیداشت مادر محکمی، 
مادر مجاهد شهید علی اصغر محکمی از زندانیان سیاسی دوران شاه که در درگیری با پاسداران رژیم آخوندی قهرمانانه به‌شهادت رسید، در تهران با حضور خانواده‌ها و یاران مجاهدان برگزار شد.
مادر محکمی که روز 10مرداد بدرود حیات گفت، فشارها و داغ و فراق فرزندان در دوران استبداد مذهبی را صبورانه تحمل کرد. وی در زمان دیکتاتوری شاه در تحصن مادران و خانواده‌های شهدا در مقابل دادگستری شرکت داشت و در مبارزه با ارتجاع غاصب خمینی پس از سرقت انقلاب مردم ایران نیز با شرکت در تلاشهای مادران از فرزندان مجاهدش حمایت می‌کرد.
این مادر گرامی در سالهای بعد به حمایت خود از نبرد آزادیبخش و پایداری مجاهدین در اشرف و لیبرتی ادامه داد.
مادر محکمی در سال 83 به‌منظور دیدار فرزندان مجاهدش، به اشرف سفر کرد و به‌شدت تحت‌تاثیر عزم و پایداری مجاهدین قرار گرفت.
او پیوسته به آزادی و رهایی مردم ایران از دست آخوندهای حاکم امید و ایقان داشت و در آخرین تماسهایی که با فرزندان مجاهدش داشت آن را ابراز می‌کرد.
در مراسم یادبود مادر مجاهد کبری جدیدی، مادر محکمی، دکترملکی اولین رئیس دانشگاه تهران پس از انقلاب ضدسلطنتی نیز حضور داشت و یاد و خاطره این مادر فداکار را گرامی داشت.
خاطره این مادر فداکار را گرامی می‌داریم و درگذشت او را به خانواده‌های شهیدان و به‌ویژه خانواده محکمی تسلیت می‌گوییم.
از نامه مجاهد شهید علی اصغر محکمی به مادرش

از نامه مجاهد شهید علی اصغر محکمی به مادرش
قسمتی از نامه مجاهد دلیر علی‌اصغر محكمی به‌مادرش
گاهی اوقات با خود فكر كرده‌اید كه این چه وضعی است؟ پس كی تمام می‌شود؟ كی فرزندان دربه‌در به‌آغوش گرم خانواده‌هایشان باز می‌گردند؟ كی زنان بیوه و فرزندان پدر و مادر ازدست‌داده در دامان پرمهر مردم مهربان آرام خواهند گرفت؟ پس كی این‌جانی خطرناك و این خائن به‌اسلام و این امام چماقداران و اوباش، خمینی جلاد و خونخوار سقوط خواهد كرد؟

آیا به‌یاد دارید كه حكومتی در دنیا توانسته باشد بر‌‌روی امواج غلتان خون شهیدان پایدار بماند؟ آیا حكومتی سراغ داری كه میلیونها زن و مرد از صبح تا شب نفرینش كنند و هركدام داغ جوانی را به‌دل داشته باشند و آن وقت آن حكومت پابرجا بماند؟ ............... 


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر